Дитячий відпочинок: чим зайняти дитину на канікулах

5 декабря 2016

0_mini-1Назвемо чотири найпоширеніші помилки, щодо дитячого відпочинку і відзначимо, як їх можна виправити.

1. Деякі батьки вважають, що головне надати дитині повну свободу під час канікул і дозволяють своїй дитині все: тусуватися з друзями, гуляти до ранку, грати в комп’ютерні ігри (games-girll.com/українська/вінкс/) і без кінця дивитися мультики. Після такого «відпочинку», дитині може знадобитися додаткова реабілітація як мінімум у вигляді свіжого повітря і повноцінного сну. А значить, батькам треба взяти на себе турботу про організацію канікул, щоб з користю провести вільний час. Чим несобраннее дитина, тим більш ретельним має бути план. Допоможіть дитині відпочивати осмислено.

Лише батьки зможуть долучити до красивого своїх дітей з раннього віку. Адже дитина з народження тягнеться до краси. Вміло організоване художнє виховання допомагає дітям глибше пізнати навколишній світ. Кращі твори художньої літератури, живопису, театру, кіно, музики розширюють кругозір дитини і допомагають їй яскравіше відчувати і розуміти прекрасне в природі і суспільстві.

2. Деякі батьки вважають, що канікули можна провести і вдома. Найголовніше для повноцінного дитячого відпочинку — це зміна вражень і діяльності. Тому, навіть якщо у вас немає коштів на путівки в табори і на курорти, постарайтеся вивезти дитину хоча б ненадовго на природу. Підійде і дача друзів, якщо немає своєї, і родичі в іншому місті, і просто виїзд в ліс на вихідні. Важливим засобом естетичного виховання дітей є спілкування з природою. Красивий пейзаж не тільки розвиває почуття прекрасного у дітей, але й пробуджує у них любов до рідного краю. Покажіть малюкові всю красу навколишнього світу. Роса на траві, квіти на лузі, ластівчине гніздо. Покохавши все це, він ніколи не стане ламати гілки на деревах, рвати квіти, кидати каміння у птахів. Навчіть дитину чути шум вітру, шелест листя, плескіт води, щебетання птахів. Пошукайте разом гриби під листям, посадіть квіти на сусідній клумбі. Ваші старання не пропадуть дарма. Якщо ваша дитина проводить літо вдома, не полінуйтеся, придумайте якісь міні-подорожі, поїздки, прогулянки, щоб зробити канікули насиченішим. В дорогу можна взяти з собою олівці, альбом, зошит, миниконструктор. Все це допоможе дитині постійно бути при ділі і не нудьгувати. Запропонуйте дитині намалювати місце, в яке ви їдете: море, річку, ліс, парк. Це і займе його на якийсь час, і здорово підбадьорить. Дітям постарше в дорогу можна придбати аудіо-книги, це допоможе скоротати час і провести його з користю.

3. Є батьки, які вважають, що і влітку дитині потрібно потроху займатися, щоб до нового навчального року у нього хоч що-небудь залишилося в голові. Уявіть, що вам у відпустку начальник дав роботу — щоб ви не забули свої вміння. Навряд чи вам це сподобається. А чому ж дитину в його законний час для відпочинку треба навантажувати заняттями з математики, мов та інших наук? Користі від цього мало — адже всі його думки зайняті майбутніми розвагами. А в результаті школяр зовсім не відчує себе відпочившим. Якщо у вас дійсно не дуже добре з успішністю і за літо дитина забуде, то можна позайматися, але тільки в кінці серпня, за тиждень-два до початку нового навчального року. Доцільніше влітку відвідувати музичні, драматичні і лялькові театри, концерти. Обов’язково обговорюйте все побачене і почуте. Постарайтеся на прикладах пояснити дітям, що таке добро і зло, прекрасне і потворне. Заохочуйте дітей до живопису, скульптурі, кращих традицій народної творчості, класичного і сучасного мистецтва. Багато діти люблять збирати художні листівки, репродукції художніх творів — це сприяє розвитку художнього смаку. Ходіть з ними на виставки, художні галереї.

4. Деякі батьки впевнені, що в канікули дитині треба дати можливість відпочити від батьків. Весь шкільний рік ви спілкувалися зі своєю дитиною здебільшого на ділові теми: що задали, які відмітки? Так що канікули — чудова нагода поговорити на інші теми: розповісти про свої захоплення і краще дізнатися інтереси сина або дочки, обговорити сімейні плани. Звичайно, не варто відмовлятися від дачі з бабусею, від табору, але за три літніх місяці знайдіть хоча б пару тижнів, щоб провести їх з дитиною.

Комментарии читателей статьи "Дитячий відпочинок: чим зайняти дитину на канікулах"

  • Оставьте первый комментарий - автор старался

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *