Профліцензування лікарів

12 ноября 2021

Найкращий спосіб забезпечити гарантію високої якості лікарських послуг та запобігти некомпетентності — профліцензування лікарів. Це дозволить унеможливити непрозорі схеми отримання дозволів на медичну діяльність та забезпечить чіткість умов для початку роботи в даній сфері.

Можливості, які надає профліцензування

Отримання даної професійної ліцензії дозволить виконувати обов`язки лікаря, тобто, працювати як найманий працівник в медзакладі або як фізична особа-підприємець, а також здійснювати медичну практику як юридична особа та виступати стороною господарських відносин.
Оформити такий документ може будь-яка людина, яка планує працювати лікарем. Детальні умови профліцензування містяться у Законах України «Про професійне ліцензування лікарів», а також «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Переваги профліцензування для лікарів

Важливими мотиваційними чинниками для медиків є не лише матеріальна винагорода та можливість допомагати людям, але й визнання їхнього професіоналізму. Наявна на сьогодні система атестації не забезпечує цього, оскільки вона орієнтована не на визнання професіоналізму, а на підтвердження стажу роботи. Разом із тим впровадження нової системи отримання дозвільних документів передбачає наступні позитивні зміни для медиків:

  • Об’єктивність і прозорість в оцінюванні професійних компетенцій;

  • Просту систему оформлення дозвільних документів, зокрема, можливість електронного подання заявки;

  • Зростання престижу професії, довіри до конкретного лікаря та підвищення доходів внаслідок цього.

Профліцензування лікарів та їхня відповідальність

Новий підхід до підтвердження кваліфікації лікарів передбачає також зростання відповідальності за недотримання встановлених вимог законодавства. Будь-який пацієнт матиме змогу подати скаргу на медпрацівників, яка в обов’язковому порядку розглядається Ліцензійною радою. Відповідно до ухваленого рішення буде застосовано санкції. В окремих випадках скасовується ліцензія лікаря або призупиняється її дія. В іще більш серйозних ситуаціях на лікаря чекатиме звільнення та кримінальне покарання. Головна вимога до процедури розгляду скарг — це її прозорість. Не лише пацієнту, але й медичному працівнику надається право на свідчення, висвітлення власної позиції, надання доказів та залучення свідків. Дані про актуальність ліцензії, скарги громадян та результати їх розгляду Ліцензійною радою будуть доступні в онлайн-режимі.

Комментарии читателей статьи "Профліцензування лікарів"

  • Оставьте первый комментарий - автор старался

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *